Frokostmøte med Steinar Hoen: - Slik engasjerer vi en hel by

Frokostmøte med Steinar Hoen: - Slik engasjerer vi en hel by
Onsdag 12 februar
08:30 - 10:00
Sted
Quality Hotel River Station
Pris
Medlemspris 0,00
Ordinær pris 490,00
Påmelding
Påmeldingsfrist: 11. februar 2025

Frokostmøte med Steinar Hoen: - Slik engasjerer vi en hel by

De populære løpene Drammen10K og Drammen halvmaraton vokser – og setter Drammen på kartet! I 2025 blir løpene flyttet til ukas høydepunkt, LØRDAG, og det forventes nå storinnrykk av tilreisende – i april og september.

Lørdagsløp byr på muligheter for næringslivet. Tidligere høydehopper og Bislett-general Steinar Hoen har løftet det årlige stevnet på Bislett til å bli et foregangsevent på bærekraft og kommersielt samarbeid i Diamond League-sirkuset. Hele Oslo er stolt av Bislett Games og billettene rives vekk år etter år. Derfor har vi invitert den fremste i gamet til å inspirere drammenserne. Hva kan vi lære og hvordan engasjerer vi hele byen disse to helgene?

Løpsgeneral André Hjorteseth og Drammens Tidendes Espen Sandli forteller om Drammensløpenes eksplosive vekst – og gir et innblikk i hva vi har i vente i 2025.

«Løpshotellet» Quality Hotel River Station (aka Brunosten) byr på deilig hotellfrokost kl 8.30, før vi flytter oss opp i hovedsalen i 2. etg kl 9. Programmet fra scenen avsluttes kl 10.

Alle interesserte ønskes hjertelig velkommen, meld deg på i dag!
Du møter ...
Steinar Hoen

Steinar Hoen

Bislett-general
Steinar Hoen har fortsatt Norsk rekord i høyde med 2.36. Han ble Europamester i 1994, har fått 2 Kongepokaler og var en stor del av Norsk friidrett sin forrige gullalder.
Siden 2007 har han vært stevnedirektør for Bislett Games.
André Hjorteseth

André Hjorteseth

Race Director
Espen Sandli

Espen Sandli

Drammens Tidende
Espen Sandli er ansvarlig redaktør og adm.dir. i Drammens Tidende, som er en av initiativtakerne bak løpebølgen i Drammen.

Bakgrunn

Under Drammen halvmaraton 2024 var det ca 14.000 mennesker på Marienlyst, medregnet løpere, entourage og publikum. 90% av deltakerne var tilreisende inn til byen vår. I 2025 forventes en dobling av antall deltakere, noe som også medfører flere hjelpere, publikum og funksjonærer.
Løpene har i foregående år vært arrangert på søndager. Etter sterke ønsker fra løpere, publikum og næringsliv har løpsarrangør nå valgt å satse på lørdag som løpsdag. Det forventes dermed også at tilreisende vil bruke ikke bare én, men to netter i Drammen.
En unik mulighet for å bygge Drammen videre som destinasjon!

logoer