Stor risiko, stort ansvar: Aktsomhet i høyrisikomarkeder og konfliktområder

Stor risiko, stort ansvar: Aktsomhet i høyrisikomarkeder og konfliktområder
Fredag 29. mai
09:00 - 10:00
Sted
Digitalt
Pris
Gratis
Meld meg på

Stor risiko, stort ansvar: Aktsomhet i høyrisikomarkeder og konfliktområder

Hva kreves av virksomheter som er til stede i konfliktområder eller handler med aktører i høyrisikomarkeder?
Hva skal til for at aktsomhetsarbeidet faktisk gjør en forskjell når det virkelig gjelder? 


I denne utgaven av Digital Fredagsfrokost setter vi søkelys på skjerpede aktsomhetsvurderinger og virksomheters ansvar når aktivitet foregår i markeder preget av konflikt, ustabilitet og høy risiko for menneskerettighetsbrudd. 

DE DELER MED OSS:
Hva innebærer det egentlig å operere ansvarlig i krevende omgivelser, og hvilket ansvar har næringslivet når risikoen er høy?
  • Mads Harlem, advokat og folkerettsrådgiver i Redd Barna
  • Josie Lianna Kaye, administrerende direktør i Trustworks Global
  • Johan Tingulstad fra Scatec

Dig fre frok 290526
Fyll kaffekoppen, logg deg på – og få med deg faglig påfyll, nye perspektiver og muligheten til å treffe andre engasjerte deltakere/ virksomheter.
  • Deltakerlink sendes påmeldte tett på arrangementsdato.

En fredag i måneden inviterer vi, som del av Næringsalliansen i Agder, i kraft av Om:sør, til webinar om bærekraftig omstilling – korte, konsise og relevante møter som gir deg innsikt, inspirasjon og konkrete eksempler fra næringslivet.