Gode råd i handelskrig // Mini-seminar om toll og handel.

Onsdag 14. mai
12:00 - 14:30
Sted
Scandic Meyergården |
Pris
Medlemspris | 400 kr |
Ordinær pris | 800 kr |
Påmelding
Påmeldingsfrist: | 13.05.2025 |
Det har sjelden vært så mye interesse og oppmerksomhet for toll og handelsregler. Trump-administrasjonen sin innføring av historisk høye tollsatser har skapt uro på verdensmarkedene. Selv om flere av tiltakene har blitt satt på pause, er det enda usikkerhet om hvordan USA sin nye handelspolitikk vil påvirke verdenshandelen og norsk økonomi.
Camilla Raastad og Martin Berntzen Ofte fra advokatfirmaet Bull kommer til Mo i Rana for å gi næringslivet gode råd om hvordan navigere i en gryende handelskrig.
Velkommen til mini-seminar om toll og handel!
Det blir enkel servering.
Foredragsholder


Camilla Raastad
Partner, Bull
Hun har vært ansatt i NHO og bistått organisasjonens medlemsbedrifter innen næringen, vært ansatt in house i et av Norges største logistikk-konsern, samt drevet egen advokatvirksomhet.
Innen logistikk-sektoren bistår hun i dag næringslivsorganisasjoner og store og mellomstore speditører og logistikkselskaper.
Camilla har bred erfaring fra forhandlinger og prosedyre, samt kurs og foredragsvirksomhet.

Martin Berntzen Often
Advokat, Bull
Han hjelper med rådgivning og tvistesaker innen merverdiavgift, tollavgifter, og særavgifter, samt problemstillinger knyttet til transport, handel og internasjonale handelsrestriksjoner.
Martin har også god erfaring med compliance og internkontroll, særlig innen avgift, regnskap og handel.
Martin holder jevnlig foredrag om merverdiavgift, handel, restriksjoner, og toll.