Waterhole Kongsberg

Waterhole Kongsberg
04
April
08:00 - 09:30
Sted
Krona, Hasbergsvei 36, Kinosal Helga
Pris
Gratis  
Påmelding
Påmeldingsfrist: 01. April 2025
Meld meg på

Waterhole Kongsberg

Byggingen av nye Kongsberg renseanlegg er i gang.  Denne morgenen får vi høre om både renseteknologiene og anskaffelsesprosessen, samt om rammer og krav for dette milliardprosjektet.

Nye Kongsberg renseanlegg skal stå klart i 2029!  Anlegget vil være det første i Norge med kombinasjon av to norskutviklede miorenseløsninger for fosfor og nitrogen, inkludert muligheten for gjenbruk av fosfor.  Det er ikke bare på Kongsberg at det skjer et paradigmeskifte når det gjelder vann og avløp:  EU-drevne krav til renseprosesser gir for tiden utslag i store investeringer i hele Europa.

I dette foredraget får vi innsikt i anskaffelsesprosessen og samspillsentreprisen som er valgt.  Vi får også en grunnleggende forståelse for renseteknolgiene som er involvert, og hvilke krav og rammer oppføringen skjer innenfor.  Det blir også anledning til å stille spørsmål.
Program
08:00 - 08:30

Frokost

08:30 - 09:30

Foredrag om byggingen av nye Kongsberg renseanlegg

Foredragsholder
Martin Hartmann Aassness

Martin Hartmann Aassness

Kommunalsjef samfunnsutvikling og tekniske tjenester, Kongsberg kommune
Samarbeidspartner