VeXt Vestfold - KI konferanse

VeXt Vestfold - KI konferanse
Torsdag 08. mai
15:00 - 22:00
Sted
Støperiet og Foynhagen i Tønsberg
Pris
Medlemspris 750 kr
Ordinær pris 850 kr
Påmelding
Påmeldingsfrist: 06.05.2025
Påmeldingsfristen er utløpt

VeXt Vestfold - KI konferanse

Hvordan ta i bruk Kunstig intelligens

KI er her – er du klar til å ta den i bruk

Kunstig intelligens er ikke lenger fremtiden – det er nåtiden. Men hvordan kan din bedrift faktisk dra nytte av KI? På denne konferansen får du konkrete svar og inspirasjon fra noen av Norges fremste eksperter innen kunstig intelligens.


For hvem?
Arrangementet er skreddersydd for små og mellomstore bedrifter, eiere og ansatte som ønsker å forstå hvordan KI kan skape verdi i deres bransje. Enten du jobber i retail, bygg og anlegg, med markedsføring eller bare vil lære mer om hverdags-KI – dette er konferansen for deg!

Dagen åpnes av Ordfører Frank Pedersen og Næringssjef Charlotte Svendsen. 

Programmet: 

✅ Marie Olaussen - Konferansier for dagen 
✅ Frank Pedersen og Charlotte Svensen ønsker velkommen
✅ Morten Goodwin – Kunstig intelligens: En ny tid for små og mellomstore bedrifter
✅ Christopher Carlsen – Praktisk bruk av AI i Betonmast
✅ Kårstein Eidem Løvaas – Hvordan vil KI endre handleturen din?
✅ Dragana Trifunovic – Innføring i generativ KI i arbeidshverdagen
✅ Morten Auen - Økonomistyring med AI: Fra fakturahåndtering til rapportering
✅ Helene Berg Allum  – Effektiv bruk av KI i SoMe
✅ Sigurd J. Vik - Blir salg enklere med KI
✅ Lars Rinnan – Verden i 2029


✅ Trond Slyngstadli - på piano i Foynhagen


Kvelden fortsetter i Foynhagen
Etter en dag full av inspirasjon og innsikt samles vi for mat, mingling og underholdning med Trond Slyngstadli.
Inkludert i billettprisen, er faglig program på Støperiet og mat med underholdning i Foynhagen. 

Meld deg på i dag og ta steget inn i fremtiden med KI!

Quality Hotel Tønsberg gir deltakere rabatt på hotelovernatting fra 8-9. mai 
- gjør dette til en helaften på Tønsberg Brygge!

Bestill hotelrom HER 

Deltakerlisten blir delt med samarbeidspartnere i prosjektet; Tønsberg og Færder næringsforening, NHO Vestfold og Telemark, Tønsberg kommune, Gründerhuset Hi5, Spydspiss og START i Vestfold.

Foredragsholder

Marie Olaussen

Utviklingsredaktør i Tønsbergs Blad
Marie Olaussen er utviklingsredaktør i Tønsbergs Blad, podkaster, forfatter og foredragsholder. Hun skriver om næringsliv og kurser bedrifter og gründere om hvordan pressen jobber for å finne de beste historiene fra arbeidslivet. Marie Olaussen sitter i utviklingsgruppa for bruk av kunstig intelligens i redaksjonene i Amedia.

 

Morten Goodwin

Professor i kunstig intelligens ved Universitetet i Agder.

Morten Goodwin er medgrunnlegger og ledende forsker i AI Experts og som nestleder ved Senter for forskning på kunstig intelligens (CAIR).

Han er anerkjent som en av Norges fremste eksperter på kunstig intelligens. 

Goodwin er involvert i og leder en rekke omfattende forskningsprosjekter innen både grunnleggende og anvendt AI-forskning. Hans hovedfokus er på mulighetene kunstig intelligens gir, samt å avmystifisere sitt forskningsfelt.

I tillegg til sine akademiske og forskningsmessige bidrag er Goodwin regjeringsutnevnt medlem av både Personvernnemnda og Teknologirådet.

 

Lars Rinnan

Lars Rinnan er en visjonær CEO, foredragsholder og futurist fra Oslo.
Han har startet 6 selskaper innen business analytics og kunstig intelligens, som ble samlet i Amesto NextBridge. Selskapet fikk en plass blant topp tre mest innovative selskaper i Norge.

Lars har jobbet i 30 år med å skape innsikt fra data, og har vært toneangivende innen AI-feltet siden 2016. Han er investor og styremedlem i flere AI startups, og rådgiver for selskaper som ønsker å implementere AI. Denne unike erfaringen gjør ham til en svært etterspurt foredragsholder innen AI-feltet.

Han gir 50 foredrag i året, på store og små scener. Disse foredragene har vært holdt i blant annet Dubai, Riyadh, Kairo, London, Houston, Beograd, Zagreb, Sofia, Berlin, Valletta, Stockholm, København og Oslo.
Lars er anerkjent som en «thought leader» innen sitt felt.


 
Samarbeidspartnere