Slik får du flere med på spennende eventyr: Universell utforming av digitale løsninger
.png)
Stian Snoen er blind brukerekspert hos Inklud og en aktiv deltaker i kulturlivet. Han deler av sin erfaring, for å hjelpe oss å forstå hvordan vi kan forbedre den universelle utformingen av arrangementer. Fokuset vil være rettet mot digital tilgjengelighet, hvor Inklud har sin spisskompetanse.
Vi vil alle kunne oppleve funksjonsnedsettelser i løpet av livet, derfor er det avgjørende at arrangementene vi planlegger også tar hensyn til dette. Dette gjelder ikke bare for større arrangementer, men også for mindre sammenkomster, seminarer, og webinarer på arbeidsplassen. Etter frokostseminaret vil du sitte igjen med en dypere forståelse av ulike funksjonsnedsettelser og hvordan du kan sikre tilgjengelighet for alle i arrangementene du er involvert i.
Arrangementet gjennomføres på Teams og vil være tilgjengelig som opptak for de som ikke kan delta i sanntid.
Link til webinaret: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_N2U3YjYzNmYtMGRjZC00MDFhLTgxOTYtZTcxNjc0NmY1NjEx%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%226a664e37-7652-44f2-b703-db8aebf789de%22%2c%22Oid%22%3a%226a5e622a-bfb7-4bdc-8732-718aec2ca46f%22%7d
Hvis du ikke blir direktekoblet når du trykker på linken kan du kopiere url-koden og lime inn i nettleser.
Foredragsholder

Stian Snoen
Inklud